Sohbet

sohbet ve chat nedir?

sohbet nedir?, chat nedir?, sohbet chat nedir?

Sohbet, karşılıklı aralarında samimiyet (yakınlık) bulunan en az 2 kişi arasında belirli bir konuya bağlı kalmadan yapılan konuşmadır. Aradaki yakınlık ve samimiyet sohbetin süresini belirler. Örneğin: Yolda yürürken karşılaştığımız, tanıdığımız aramızda yakınlık, samimiyet bulunmayan kişilerle sadece selam yada merhabalaşıp yolumuza devam ederken, yakın ve samimi olduğumuz kişilerle karşılaştığımızda yüzümüzün şeklinden tutun, sohbetin yakınlık, sıcaklık ve süresi daha farklı olur.

Edebiyat türüde olan sohbet yazarın işlediği konuyu okuyucularına sohbet havasında aktarmasıdır.

İnternet üzerinde sohbet ise: Sohbet edilmesi amacı ile site üzerinde kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği sohbet odalarına bağlantı kurulmasını sağlayan arayüzler ile sohbet odaları içerisinde bulunan çevrimiçi kullanıcılarla tanışıp karışılıklı ve topluca konuşmadır. İnternet üzerinde sohbet etmenin sitenin yazılım ve arayüzlerine göre farklı seçenekleri bulunur.

chat nedir?
Chat ingilizce kökenli bir kelime olup, sohbet etmek anlamına gelir. Chat ilk olarak msn, irc, icq gibi yazılımlar kullanılarak kullanıcıların internet üzerinden birbirleri ile tanışıp karşılıklı konuşmalarını sağlamıştır. Sohbet Chat kelimeleri arasında pek fark görünmesede, chatsiteleri genelde internet üzerinden chat siteleri aracılığı ile ücretli/ücretsiz, üyelik gerektiren, üye olmadan, görüntülü, sesli ve yazılı konuşma seçenekleri ile yapılan kullanıcıların beğendikleri hoşlandıkları kişilerle tanışmalarını ve arkadaş olmalarını sağlayan internet üzeri iletişim türüdür.

Sohbet Chat Nedir?
Sohbet chat kullanıcıların internet üzerindeki web sitelerince kullandıkları yazılımlara göre farklı konuşma seçenekleri sunan arayüzleri ile çevrimiçi kullanıcıların bulunduğu, sohbet odaları içerisinde ve/veya web sayfaları üzerinde karşılıklı ve/veya topluca chat yaparak, aralarında oluşan yakınlık ve samimiyete göre arkadaş olup sohbet etmektir.

Chat genelde internet üzerinde tanımadığımız kişiler ile tanışmak, arkadaş olmak için yapılırken, sohbet ise yukarıdaki işaret ettiğimiz aradaki samimiyet ve yakınlık derecesine göre edilir.
Teknoloji sayesinde sohbet chat mobil kullanıcılarıda düşünerek sohbet odaları bağlantı menülerini mobil kullanıma uygun hale getirmiştir. (ecefm IRC)

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 57 = 66

Yeni ve Samimi Arkadaşlıklar İçin Vazgeçilmez Adresiniz.

Sohbet odaları ‘nda sohbet etmek insanların birbirlerini tanıyabilmeleri için en etkili yolların başında gelmektedir. Yapmış olduğumuz internet sitemiz sayesinde yeni üyelerimiz birbirleri ile tanışabilme fırsatı yakalamakta ve böylelikle keyifli sohbetler başlayabilmektedir. Sohbetler neticesinde ise insanlar birbirleri ile samimi arkadaşlık ilişkileri kurabilmekte ve ilişkilerini bir adım ileriye taşıyabilmektedir.

Farklı Konularda Konuşun Farklı Konularda Bilgi Edinin

Birbirinden farklı sohbet odaları sayesinde hemen hemen her konuda bilgi edinmeniz sunmuş olduğumuz alt yapı sayesinde oldukça olay bir hal almaktadır. Siz de en çok sevdiğiniz konular hakkında bireylere bilgi vermek için farklı odalara katılabilir ya da ilk defa duyduğunuz ve merak uyandıran bir konu hakkında bilgi almak için diğer odaları tercih edebilirsiniz.

Her Gün Yeni Bir İnsan İle Tanışın

İnternet sitemiz ve mobil uygulamamız aracılığı ile artık farklı şehirlerden yeni insanlar ile tanışmak oldukça kolay bir hal aldı. Siz de yalnızca üye girişi yaparak yeni insanlar ile tanışmaya başlayabilirsiniz. İnsanlar size mesaj atabilir ve siz insanlardan mesaj alarak muhabbet etmeye, sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle her gün yeni bir arkadaş kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Farklı Şehirlerden Arkadaşlar Edinin

Farklı şehirlerden arkadaş edinmek internet teknolojisi ile oldukça kolay işlevlerden bir tanesi haline gelmiştir. Yalnızca sitemize kayıt olarak, kayıtlı ve diğer şehirlerde ikamet eden birçok kullanıcı ile arkadaşlık kurabilirsiniz. Siz de farklı sohbet odaları seçeneklerini ziyaret ederek kendi zevkinize hitap eden konularda konuşabilir ve insanların dikkatini çekebilirsiniz.

En Hızlı Mobil Sohbet Uygulaması

Mobil sohbet uygulaması olarak da kullanıcılarımıza sunmakta olduğumuz hizmet sayesinde kullanıcılarımız hızlı bir şekilde sohbetlerini başlatabilmekte, yeni kullanıcıları bulabilmekte, yeni kullanıcılara mesaj atabilmekte ve yeni kullanıcılardan mesaj alabilerek yeni arkadaşlıklara yelken açabilme şansına nail olmaktadır.

En Samimi Arkadaşlıklar Bir Tık Uzağınızda

Yalnızca internet bağlantısına ihtiyaç duyacağınız internet sitemizi ziyaret ederek ya da mobil uygulamamızı indirerek siz de en samimi sohbet imkanına erişebilirsiniz. Burada yeni arkadaşlıklar kurabilir ve birbirinden samimi insanlar ile tanışarak yeni ilişkilere başlayabilirsiniz. Siz de hiç vakit kaybetmeden üyeliğinizi alarak yeni deryalara yelken açabilmenin keyfini çıkartmaya başlayabilirsiniz.