Sohbet

sohbet ve chat nedir?

sohbet nedir?, chat nedir?, sohbet chat nedir?

Sohbet, karşılıklı aralarında samimiyet (yakınlık) bulunan en az 2 kişi arasında belirli bir konuya bağlı kalmadan yapılan konuşmadır. Aradaki yakınlık ve samimiyet sohbetin süresini belirler. Örneğin: Yolda yürürken karşılaştığımız, tanıdığımız aramızda yakınlık, samimiyet bulunmayan kişilerle sadece selam yada merhabalaşıp yolumuza devam ederken, yakın ve samimi olduğumuz kişilerle karşılaştığımızda yüzümüzün şeklinden tutun, sohbetin yakınlık, sıcaklık ve süresi daha farklı olur.

Edebiyat türüde olan sohbet yazarın işlediği konuyu okuyucularına sohbet havasında aktarmasıdır.

İnternet üzerinde sohbet ise: Sohbet edilmesi amacı ile site üzerinde kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği sohbet odalarına bağlantı kurulmasını sağlayan arayüzler ile sohbet odaları içerisinde bulunan çevrimiçi kullanıcılarla tanışıp karışılıklı ve topluca konuşmadır. İnternet üzerinde sohbet etmenin sitenin yazılım ve arayüzlerine göre farklı seçenekleri bulunur.

chat nedir?
Chat ingilizce kökenli bir kelime olup, sohbet etmek anlamına gelir. Chat ilk olarak msn, irc, icq gibi yazılımlar kullanılarak kullanıcıların internet üzerinden birbirleri ile tanışıp karşılıklı konuşmalarını sağlamıştır. Sohbet Chat kelimeleri arasında pek fark görünmesede, chatsiteleri genelde internet üzerinden chat siteleri aracılığı ile ücretli/ücretsiz, üyelik gerektiren, üye olmadan, görüntülü, sesli ve yazılı konuşma seçenekleri ile yapılan kullanıcıların beğendikleri hoşlandıkları kişilerle tanışmalarını ve arkadaş olmalarını sağlayan internet üzeri iletişim türüdür.

Sohbet Chat Nedir?
Sohbet chat kullanıcıların internet üzerindeki web sitelerince kullandıkları yazılımlara göre farklı konuşma seçenekleri sunan arayüzleri ile çevrimiçi kullanıcıların bulunduğu, sohbet odaları içerisinde ve/veya web sayfaları üzerinde karşılıklı ve/veya topluca chat yaparak, aralarında oluşan yakınlık ve samimiyete göre arkadaş olup sohbet etmektir.

Chat genelde internet üzerinde tanımadığımız kişiler ile tanışmak, arkadaş olmak için yapılırken, sohbet ise yukarıdaki işaret ettiğimiz aradaki samimiyet ve yakınlık derecesine göre edilir.
Teknoloji sayesinde sohbet chat mobil kullanıcılarıda düşünerek sohbet odaları bağlantı menülerini mobil kullanıma uygun hale getirmiştir. (ecefm IRC)

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 68 = 74

sohbet dini sohbetler sohbet odalari islami sohbetler dini sohbetler dini sohbet islami sohbet porno izle dini sohbetler sohbet islami sohbetler islami sohbet muzik indir